چهره ها و نام هاي معروف در دکوراسيون داخلي

يکي از چهره هاي مهم که در محبوبيت نظريه هاي دکوراسيون داخلي بين طبقه متوسط جامعه تاثير فراواني داشت معمار معروف Owen Jones بود . او يکي از محبوب ترين و تاثير گذارترين ايده پردازان طراحي در قرن نوزدهم بود . نخستين پروژه جونز مهم ترين پروژه او بود که در سال هزار و هشت صد و پنجاه و يک ميلادي انجام شد . او فق مسئول دکوراسيون داخلي معمار معروف Joseph Paxton در پروژه غول پيکر قصر کريستالي براي نمايشگاه بزرگ نبود . نمايشگاه بزرگ جايي بود که که براي اولين بار در آن نمايشگاه برگزار مي شد . او علاوه بر اين مسئوليت ، بايد ترتيب چينش آثار هنري را نيز معين مي کرد . او ترکيبي بحث برانگيز از رنگ هاي قرمز ، زرد و آبي را براي سازه آهني داخل انتخاب کرد و با وجود تبليغات اوليه منفي در روزنامه ها سرانجام توسط ملکه ويکتوريا رونمايي شد تا بسيار تحسين برانگيز تر از چيزي شود که همه فکر مي کردند .

مهم ترين اثر او ” دستور زبان زينت ” بود که در سال هزار و هشت صد و پنجاه و شش منتشر شد . در اين کتاب جونز ، سي و هفت اصول کليدي از دکوراسيون داخلي و دکوراسيون را بيان مي کند .

در دهه 1860 جونز توسط بعضي از دکوراسيون کار هاي مشهور آن زمان استخدام شد . او با همکاري شرکت لندني Jackson & Graham به توليد وسايل خانه و ساير موارد مورد نياز براي مشتري هاي سطح بالا پرداخت . براي مثال مي توان از بين اين مشتري ها به Alfred Morrison و Ismail Pasha از مصر اشاره کرد که کلکسيون داران هنري بودند .

در سال هزار و هشت صد و هشتاد و دو ، کتاب راهنماي اداره پست لندن فهرست هشتاد دکوراتور را منتشر کرد . برخي از کمپاني هاي متمايز در اين زمينه Crace ، Waring & Gillowm و Holland & Sons بودند . دکوراتور هاي معروف و مشهور مثل Thomas Edward Collcutt ، Edward William Godwin ، Charles Barry ، Gottfried Semper و George Edmund Street به استخدام اين شرکت ها درآمدند .

پس از آن بود که ورود به دوره دکوراسيون داخلي حرفه اي آغاز شد .

منبع : https://decoreman.com/interior-design/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *